Vasaros sezono metu džiaugdamiesi galimybe vėl mėgautis vandens pramogomis, žmonės traukia prie įvairių vandens telkinių – ežerų, upių, jūrų. Vis dėlto, kartu su džiaugsmu gali atsirasti ir tam tikrų rūpesčių, pavyzdžiui, kaip apsaugoti savo išmaniuosius telefonus nuo drėgmės, kai jie įkrenta į vandenį, yra sušlapinami (apipilami) ar panašiai. Ar žinote, ką daryti tokiu atveju?

Ką daryti, jeigu sušlapo Jūsų telefonas?

Visų pirma, jeigu Jūsų telefonas įkrito į vandenį, išardykite ir išimkite visas galimas įrenginio dalis, pavyzdžiui: SIM ir atminties korteles, jeigu tik įmanoma – bateriją. Dalių išardymas padės išvengti papildomų pažeidimų ir leis vandeniui greičiau išdžiūti. Siekiant išvengti galimo trumpo jungimo, išjunkite telefoną kuo skubiau ir nebandykite jo įjungti.

Neplaukite ir nevalykite telefono vandeniu, kadangi tokiu būdu į vidų gali patekti dar didesnis kiekis vandens. Nuvalykite, džiovinkite telefono paviršių naudodami sausą minkštą skudurėlį ar popierinį rankšluostį.

Planas, kaip reikėtų elgtis sušlapus įrenginiui:

  1. Pirma – nedelsiant išjunkite telefoną;
  2. Esant galimybei – išimkite bateriją iš įrenginio;
  3. Jokiu būdu nekratykite telefono – kratymo metu vanduo gali patekti į telefono vidų ir sugadinti vidines dalis;
  4. Rankšluosčiu arba servetėle švelniai nušluostykite įrenginį, tuomet palikite jį savaiminiam, natūraliam džiuvimui. Nepalikite įrenginio džiūti vietoje, kurioje yra tiesioginiai saulės spinduliai;
  5. Būkite kantrūs – palikite telefoną džiūti mažiausiai 24 valandoms ir tik po to bandykite jį vėl įjungti. Nėra šimtaprocentinės garantijos, kad telefonas veiks, tačiau viltis yra.

Telefonai, kurių bateriją galima išimti, po sušlapimo turi didesnę tikimybę vėl įsijungti ir pradėti veikti.

Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet žmonės galvoja, kad galima telefoną džiovinti naudojant plaukų džiovintuvą. Jokiu būdu to nedarykite, kadangi plaukų džiovintuvo srovė skatina vandens plitimą telefono viduje ir jo patekimą į svarbias mikroschemas.

Ar galima naudotis drėgnu telefonu?

Nesvarbu, kiek laiko telefonas buvo panardintas vandenyje ar buvo smarkiai sulietas, iki tol, kol telefonas visiškai neišdžius – juo naudotis negalima.

Drėgmė taip pat gali sukelti elektros srovę, kuri gali padaryti didelę žalą ne tik Jūsų telefonui, bet ir Jums patiems.

Vandens žala telefonui

Vanduo gali padaryti didelę žalą išmaniesiems telefonams. Drėgmė gali prasiskverbti bet kur ir pakenkti įvairioms, atskiroms dalims, o kartais ir visam telefonui. Patekęs vanduo gali sukelti koroziją, taip pažeidžiant telefono dalis ir sutrikdant jo veikimą.

Kaip galima išvengti drėgmės telefone?

Saugokite savo telefoną nuo drėgmės. Naudokite vandeniui atsparius dėklus ir saugokite telefoną nuo tiesioginio kontakto su vandeniu. Jei įmanoma, laikykite telefoną sausoje vietoje.

Žinoma, visada galite įsigyti vandeniui atsparų telefoną, kuris gali atlaikyti tam tikrą vandens kiekį tam tikrą laiką. Tačiau net ir įsigijus vandeniui atsparų telefoną, svarbu prisiminti, kad „vandeniui atsparus“ nereiškia „nepralaidus vandeniui“. Vandeniui atsparūs telefonai yra skirti apsaugoti prietaisą nuo netyčinio vandens patekimo, o ne nuolatiniam, ilgam naudojimui vandenyje.

Telefono remontas vandeniui patekus

Svarbu žinoti, kad vandens sukelta žala įrenginiui ne visada yra akivaizdi ir matoma, juntama iš karto. Kartais vandens ar drėgmės padaryta žala telefonui gali pasijausti ir pasimatyti ne iš karto, o tik laikui bėgant. Vertinant vandens ar drėgmės padarytą žalą reikia, kad diagnostiką atliktų kvalifikuotas specialistas.

Optimalus variantas telefonui sušlapus – kuo skubiau kreiptis į kvalifikuotus remonto profesionalus ir gauti atitinkamas paslaugas.

EFIX taisyklos specialistai, dirbdami su telefonais, kurie nukentėjo nuo drėgmės, turi visą reikalingą kompetenciją. Esame pasirengę tiksliai nustatyti padarytus pažeidimus telefonui bei atlikti būtinas procedūras jų šalinimui.

Mūsų ekspertai naudoja savo turimą įrangą ir žinias, siekdami efektyviai išdžiovinti telefoną ir esant reikalui pakeisti visus pažeistus elementus.