Šiandien vos ne kiekvienas žmogus Vilniuje turi nuosavą nešiojamąjį kompiuterį arba planšetę. Pirkdami juos, žinoma, tikimės, kad jie mums tarnaus labai ilgai. Deja, taip būna ne visada.

Kokios yra pagrindinės problemos, kylančias naudojant nešiojamąjį kompiuterį?

Laptopas ar netbookas sulėtėja, labai įkaista, po kurio laiko išsijungia arba pasileidžia iš naujo

Jei jūsų įrenginys tapo pastebimai lėtesnis, tai gali būti dėl kompiuterio programinės įrangos gedimo.

Paprastai techninės įrangos problemos yra susijusios su tuo, kad nešiojamasis kompiuteris yra labai karštas dėl aušinimo sistemos užsikimšimo dulkėmis. Laptopo valymo nuo dulkių paslauga apima visišką išmontavimą, dulkių ir kitų šiukšlių pašalinimą iš aušinimo sistemos, termo pastos keitimą, aušintuvo (ventiliatoriaus) sutepimą, kuris gali erzinančiai ūžti.

Intensyviai naudojant laptopą, jį būtina valyti bent kartą per metus. Jei namuose turite augintinių – dažniau. Jei nepaisysite perkaitimo, nešiojamasis kompiuteris gali tiesiog nustoti įsijungti arba pradėti pats persikrauti.

Profilaktinis nešiojamojo kompiuterio valymas nuo dulkių leidžia ateityje sutaupyti, nes jums nereikės atlikti sudėtingų ir brangių laptopo remonto darbų.

Laptopas ar netbookas neįsijungia

Tokiu atveju gali būti trys priežastys: sugedęs įkroviklis, maitinimo grandinės gedimas, išsieikvojusi baterija. Paskutinis gedimas diagnozuojamas labai paprastai. Pabandykite išimti bateriją ir pajungti nešiojamąjį kompiuterį per laidą. Jei veiks, teks pakeisti pasibaigusią bateriją arba dirbti prisijungus laidu.

Jei įkroviklis yra sugedęs, jį taip pat galima pakeisti arba taisyti, priklausomai nuo to, ar jo kokybiškas remontas yra ekonomiškai pagrįstas. Kategoriškai nepatariame patiems remontuoti nešiojamojo kompiuterio įkroviklio. Be to, nerekomenduojame savo laptopą prijungti prie kito nešiojamojo kompiuterio įkrovimo, nes skirtingi modeliai turi skirtingus galios nustatymus. Laptopo remonto kaina po savarankiško įsikišimo gali būti daug kartų didesnė.

Jei maitinimo grandinėje yra gedimas, tikslią gedimo priežastį galima nustatyti tik atlikus išsamią diagnostiką.

Jei laptopas arba netbookas nustojo įsijungti po stipraus perkaitimo, priežastis gali būti šiaurinio arba pietinio tilto mikroschemos gedime, dėl kurio reikia perlituoti arba pakeisti šiuos lustus.

Ekranas juodas, bet dega maitinimo lemputė

Jei įjungus nešiojamąjį kompiuterį jis įsijungia kaip įprasta, bet nieko nematote ekrane, pabandykite į ekraną pašviesti žibintuvėliu. Jei jums pavyksta matyti vaizdą ekrane žibintuvėlio šviesoje, vadinasi, jūsų laptopo matricos foninio apšvietimo sistema sugedo. Šis nešiojamojo kompiuterio gedimas pašalinamas keičiant matricą.

Jei žibintuvėlio šviesoje nebuvo įmanoma matyti vaizdo ekrane, priežastis gali būti vaizdo mikroschemoje ir ją gali tekti pakeisti.

Išpylėte skysčio (vandens, vyno, sulčių, alaus ir kt.) ant nešiojamojo kompiuterio

Nutinka taip, kad ant laptopo išpylėte kavos, arbatos, alaus, vandens ar kito skysčio. Atjunkite nešiojamąjį kompiuterį nuo elektros tinklo ir kuo greičiau atjunkite akumuliatorių, jei tai įmanoma padaryti.

Daug vartotojų sako, kad nešiojamąjį kompiuterį tiesiog išdžiovinus plaukų džiovintuvu arba tiesiog palikus pagulėti porą dienų, jis išdžius ir viskas bus tobula. Tiesą sakant, po tokio incidento defektas gali pasirodyti ne iš karto, o tik tada, kai skystis pasiekia tam tikras pagrindinės plokštės vietas. Kaip žinome iš patirties, laptopo remonto kaina tiesiogiai priklauso nuo laiko, per kurį bandote patys atsikratyti drėgmės.

Kitaip tariant, kuo ilgiau nesikreipsite į taisyklą su užtvindytu nešiojamu kompiuteriu, tuo sunkiau ir brangiau bus jį taisyti. Jei į vidų patenka agresyvus skystis (vynas, sultys, alus, gazuotas vanduo), po kelių dienų laptopo ar netbooko remontas tampa beveik neįmanomas. Todėl patariame iš karto išimti akumuliatorių, kai skystis patenka į nešiojamojo kompiuterio vidų ir neštis įrenginį į remonto centrą.

Sulaužėte nešiojamojo kompiuterio ekraną arba nulaužėte viršutinio dangtelio tvirtinimo elementus?

Pavyzdžiui, jūs jį paleidote iš rankų arba tiesiog netyčia sutraiškėte. Laptopo remontas šiuo atveju reikalaus nešiojamojo kompiuterio matricos pakeitimo. Beveik visada įmanoma kokybiškai pašalinti daugelį korpuso defektų, pradedant vyrių keitimu ir baigiant plastikinių dalių atstatymu.

Laptopas išsijungia beveik iš karto po įkroviklio atjungimo

Čia viskas paprasta, keičiame nešiojamojo kompiuterio bateriją į naują, tai ir bus visas remontas. Jei nešiojamojo kompiuterio maitinimo valdiklis yra sugedęs, o baterija tiesiog neįsikrauna, tada remonto metu būtina atlikti pilną diagnostiką ir pakeisti sugedusius elementus.

Jei turite išvardintų problemų, susijusių su laptopu ir norite juos pataisyti Vilniuje, visada galite susisiekti su mūsų aptarnavimo centru. Mūsų serviso inžinieriai, naudodami specializuotą įrangą, atliks pilną laptopo ar netbooko diagnostiką ir laiku atliks kokybišką remontą.

Žr. daugiau: Laptopo remonto kainos