Telefono ekrano remontas būna dviejų tipų: viso ekrano arba jutiklinio stiklo keitimas. Remonto tipą parenka meistras, atsižvelgdamas į žalos pobūdį ir išmaniojo telefono modelį.

Telefono stiklo keitimas kainuos daug pigiau nei pilnas ekrano pakeitimas, tačiau tokį darbą turėtų atlikti tik kvalifikuotas specialistas, nes komponentai yra trapūs ir reikia naudoti specializuotą įrenginį, leidžiantį „nupjauti“ pažeistą stiklą, kad būtų galima sumontuoti naują. Besąlygiškas stiklo keitimo privalumas yra remonto kainadažniausiai ji yra 50% mažesnė nei keičiant telefono ekraną. Kiekvienam iPhone, Samsung, Xiaomi, Sony, Huawei ir kitų išmaniojo telefono savininkui svarbu suprasti – kas yra ekranas ir kas yra jutiklinis stiklas. Taigi kuo stiklo keitimas iš esmės skiriasi nuo telefono ekrano keitimo?

Jutiklinio stiklo ir išmaniojo telefono ekrano savybės

Sugadinę savo išmaniojo telefono ekraną, dauguma žmonių susiduria su tokiomis sąvokomis kaip ekranas, matrica ir jutiklinis stiklas. Visi jie susiję su vizualinės informacijos rodymu ir programėlės valdymo funkcija, tačiau kiekviena iš jų turi savo ypatybes:

Matrica – tai ekrano elementas, atsakingas už paveikslėlio formavimą. Jos savybės tiesiogiai veikia vaizdo aiškumą, kontrastą ir sodrumą;

Jutiklinis stiklas – tai speciali ekrano apsauga, perduodanti impulsą nuo vartotojo prisilietimo tam, kad valdytų išmaniojo telefono funkcijas. Tačiau nepainiokite jutiklinio stiklo su lipniu apsauginiu stiklu – pastarasis montuojamas ekrano viršuje ir turi tik apsauginę funkciją;

Ekranas – tai pagrindinis išmaniojo telefono komponentas, atsakingas už vizualinės informacijos rodymą ir telefono funkcijų valdymą jutikliniu būdu. Iš esmės ekranas yra surinktas ekrano modulis, susidedantis iš jutiklinio stiklo, jutiklinio ekrano ir matricos.

Visi aukščiau išvardinti telefono komponentai gana dažnai sugenda dėl mechaninių pažeidimų ar per didelio spaudimo įrenginio korpuso paviršiuje. Todėl nieko nuostabaus, kad šiandien ekranų ir jutiklinių stiklų keitimo paslaugos yra labai paklausios tiek Vilniuje, tiek visoje Lietuvoje.

Kada reikia keisti telefono ekraną, o kada galima pakeisti tik stiklą?

Kadangi ekranas ir jutiklinis stiklas yra skirtingi komponentai, jie gali būti keičiami atskirai. Pagrindinė sąlyga yra ta, kad atliekamas ekrano remontas atitiktų pažeidimo pobūdžiui.

Telefono ekrano keitimas – būtinas, jei pažeidimai paveikė visus ekrano modulio komponentus (stiklas, jutiklinis ekranas ir matrica);

Jutiklinio stiklo keitimas – atliekamas tuo atveju, kai žala buvo padaryta tik viršutiniam ekrano sluoksniui, o pats jutiklinis ekranas su matrica liko nepažeisti.

Kaip rodo mūsų telefono taisyklos Vilniuje praktika, būtent stiklas sugeria didžiąją išorinių mechaninių smūgių dalį. Jis yra priekinėje ekrano pusėje, todėl dažnai neatlaiko apkrovos ir suskyla. Tuo pačiu metu jutiklinis ekranas su matrica vis dar normaliai veikia.

Jei telefone buvo pažeistas stiklas, jums pasisekė – nes jo keitimo kaina bus daug mažesnė nei ekrano keitimas. Tačiau jeigu buvo pažeistas visas modulis, tai yra kritinė žala, po kurios reikia keisti visą jūsų smartfono brangų ekraną.

Ar galiu pats pakeisti jutiklinį stiklą?

Dėl didelio viršutinio stiklo montavimo trapumo ir sudėtingumo, pakeitimas atliekamas specialiu įrenginiu arba naudojant užšaldymo technologiją, visiškai nerekomenduojama jo keisti patiems. Labai tikėtina, kad toks remontas sugadins ekrano komponentus. Keisti ekraną turėtų tik profesionalai, gerai išmanantys konkretaus išmaniojo telefono modelio schemą, naudodami modernią įrangą.