telefono stikliuko keitimas

Kodėl verta rinktis EFIX taisyklą?

Pakaitinis telefonas
Pakaitinis telefonas

Jeigu remontas trunka ilgiau nei 1 dieną. Priėmimo metu išduosime pakaitinį telefoną.

Draudimas
Draudimas

Turintiems namų draudimą išrašysime patikros aktą draudimo bendrovei, remonto kaštams padengti.

Pristatymas
Pristatymas

Negalite pristatyti įrenginio mums? Galite siųsti paštomatu, atlikus remontą išsiųsime atgal.

Ekrano ir baterijos keitimas per 60 min
Ekrano ir baterijos keitimas per 60 min

Telefonų modeliai Samsung ir Apple, kurių ekranus ir baterijas turime vietoje, bus pakeisti per 60 minučių, nelaukiant bendroje eilėje.

Kokybiškos dalys ir garantija
Kokybiškos dalys ir garantija

Remontui atlikti yra naudojamos originalios arba aukštos kokybės dalys, todėl brokuotų dalių pasitaiko vos 1%. Pakeistoms dalims suteikiama 3 mėnesių garantija.

Yra dvi pagrindinės telefono ekrano remonto kategorijos: pilnas ekrano modulio keitimas ir jutiklinio stiklo keitimas. Atsižvelgiant į pažeidimo laipsnį ir telefono modelį, remonto variantą nustato ir išrenka meistras.

Telefono stiklo keitimas kainuoja ženkliai mažiau negu viso ekrano modulio keitimas. Tačiau tokį darbą atlikti turėtų tik sertifikuoti specialistai, kadangi tai itin kruopštus, daug atsakingumo reikalaujantis darbas: ekrano komponentai labai trapūs, taip pat keitimui reikia naudoti specialią įrangą. Stiklo keitimas įprastai kainuoja perpus mažiau negu viso ekrano keitimas.

Komponentai ir jų ypatybės

Kai ekrano modulis sugenda, dažniausiai naudotojai susiduria su tokiais terminais, kaip: matrica, jutiklinis stiklas ir ekrano modulis. Kiekvienas iš jų atlieka skirtingas funkcijas: 

 • Matrica yra atsakinga už vaizdo kokybę, įskaitant aiškumą, kontrastą ir sodrumą;
 • Jutiklinis stiklas perduoda prisilietimo signalus ir leidžia valdyti telefono funkcijas;
 • Ekrano modulį sudaro tiek matrica, tiek jutiklinis stiklas. Jis taip pat yra ir pagrindinė dalis, leidžianti valdyti ir matyti informaciją ekrane.

Kada reikia keisti visą ekrano modulį ir kada pakanka pakeisti stiklą?

 • Pilnas ekrano modulio keitimas yra būtinas, jeigu pažeisti visi ekrano sluoksniai.
 • Ekrano stiklo keitimo pakanka tuo atveju, jeigu pažeistas tik viršutinis stiklo sluoksnis, o matrica ir jutiklinis ekranas liko nepažeisti.

Praktika rodo, kad dažniausiai pažeidžiamas būna telefono stiklas, o matrica ir jutiklinis ekranas išlieka funkcionalūs. 

Ar galiu pats pakeisti ekrano stikliuką?

Dėl sudėtingo, atsakingo proceso ir komponentų trapumo, nerekomenduojama keisti jutiklinio stiklo patiems. Toks remontas gali pažeisti kitus svarbius ekrano komponentus. Tad remontą turėtų atlikti tik kvalifikuoti specialistai, naudodamiesi tam skirtą įranga.

Kuo ypatingas telefono stiklo keitimas?

Stikliuko keitimas – paprastai lengvesnė, pigesnė bei greitesnė alternatyva negu pilnas ekrano modulio keitimas. Dažniausiai šis procesas apima tik viršutinio stiklo (jutiklinio stiklo) nuėmimą ir naujo stiklo montavimą, paliekant jutiklinį ekraną ir matricą nepažeistus.

Kaip ir minėjome, ši procedūra reikalauja specializuotos įrangos ir aukšto meistriškumo, kadangi bet koks klaidingas veiksmas gali pažeisti kitus ekrano komponentus. Tačiau keitimą atlikus sėkmingai, įrangos savininkui, mažesnėmis sąnaudomis, suteikiama praktiškai tokia pati kokybė, kaip seną ekraną pakeitus nauju.

Kaina: kiek kainuoja stikliuko keitimas?

Ekrano stikliuko keitimo kaina Vilniuje gali skirtis dėl įvairių faktorių, pavyzdžiui: telefono modelio ar naudojamos įrangos. Tačiau dažniausiai telefono stikliuko keitimo kaina yra apie 50% mažesnė negu pilno ekrano modulio keitimas.

Pavyzdžiui, jeigu pilnas ekrano modulio keitimas kainuoja 200 eurų, stikliuko keitimas gali kainuoti apie 100 eurų.

Skirtumai tarp stiklo keitimo iPhone, Samsung, Xiaomi ir kituose telefonuose

 • Technologija ir komponentai: iPhone dažnai naudoja savitus komponentus ir technologijas, kaip, pavyzdžiui: 3D Touch ar Face ID, kurie gali paversti stikliuko keitimo procesą sudėtingesniu ar brangesniu. Tuo tarpu Samsung gali naudoti savo Super AMOLED ekranus, o Xiaomi – IPS ekranus, kurių komponentai ir keitimo procesas taip pat gali skirtis.
 • Kaina: iPhone remontas paprastai yra brangesnis, tuo tarpu Samsung ir Xiaomi stikliuko keitimo kaina Vilniuje gali būti šiek tiek pigesnė, ypač jeigu naudojamos neoriginalios dalys.
 • Sudėtingumas: Kai kuriuose Samsung modeliuose, pavyzdžiui, su išlenktais ekranais, stikliuko keitimas gali būti sudėtingesnis ir brangesnis. Xiaomi telefonai, ypač biudžetinės klasės, dažnai yra konstruojami taip, kad juos būtų lengviau remontuoti ir dėl to remonto kaina gali būti kur kas mažesnė. 
 • Laikas: Dėl sudėtingesnių technologijų ir griežtesnių kokybės kontrolės procesų, iPhone stikliuko keitimas gali užtrukti ilgiau. Samsung, Xiaomi, Sony ir kitų telefonų modelių remontas dažniausiai atliekamas daug greičiau. 
 • Dalių pasiekiamumas: iPhone ir Samsung dalys dažniausiai yra lengvai randamos bei pasiekiamos dėl jų populiarumo. Kitiems modeliams, pavyzdžiui, CAT arba Huawei, dalys gali būti sunkiau randamos, ypač, jeigu telefonas nėra labai populiarus.
 • Specializuoti įrankiai: kartais taisykloje dirbantiems specialistams gali prireikti specializuotų įrankių stikliuko keitimui, o tai gali turėti įtakos galutinei kainai ir remonto trukmei.

Visi šie veiksniai daro kiekvieno telefono stikliuko keitimą unikaliu, tad svarbu konsultuotis su profesionaliai savo darbą atliekančiais specialistais, kad gautumėte tikslią informaciją ir paslaugą, kuri atitiktų Jūsų poreikius.