Telefonų baterija yra labai svarbi dalis, užtikrinanti jūsų įrenginio efektyvų veikimą. Tačiau, turinti savo ribotą gyvavimo laiką – po kurio laiko jos pradeda veikti trumpiau, telefoną reikia krauti dažniau.

Kokiais atvejais gali būti reikalingas telefono baterijos keitimas:

  1. Telefono baterija greitai išsikrauna. Jeigu pastebėjote, kad jūsų telefono baterija greitai išsikrauna net po to, kai įrenginį visą naktį palikote įkrauti, tai gali būti ženklas, kad baterija jau paseno. Tokiu atveju, geriausia būtų iškart susisiekti su EFIX telefonų remonto specialistais.
  2. Telefono baterija tampa labai karšta. Jeigu jūsų telefono baterija tampa labai karšta, čia taip pat gali būti ženklas, kad ji paseno ir nebegali veikti taip, kaip reikia. Šiuo atveju būtina keisti bateriją, kadangi perkaitimas gali sukelti neigiamą poveikį kitoms įrenginio dalims.
  3. Telefono baterija nebeveikia. Jeigu jūsų telefono baterija nebeveikia, t.y. jūsų įrenginys visai neįsijungia, verta nedelsiant susisiekti su EFIX telefonų remonto meistrais Vilniuje ir patikrinti, ar problema tikrai susijusi su baterija. Kartais gali būti, kad problema yra kitose įrenginio dalyse, bet dažniausiai tokiais atvejais reikia vis dėlto keisti telefono bateriją.
  4. Telefono baterija pažeista. Jeigu jūsų telefono baterija yra pažeista, tai gali sukelti neigiamą poveikį jos veikimui. Tokiu atveju geriausia būtų keisti bateriją, kadangi įbrėžimai ar kitokie pažeidimai gali paveikti ne tik pačios baterijos veikimą, bet ir visą telefoną.
  5. Telefono baterija tiesiog paseno. Galų gale, jeigu jūsų telefono baterija paseno, ateina laikas ją pakeisti. Įprastai baterijų gyvavimo laikas yra apie 2-3 metus, po to jos pradeda senėti ir netenka savo pradinės talpos. Jeigu jūsų telefono baterijai jau daugiau nei 3 metai, geriausias sprendimas būtų ją pakeisti, kadangi senėjanti baterija gali sukelti daugybę problemų, pvz., greitą išsikrovimą, netinkamą veikimą, neplanuotus išsijungimus ir t.t.

Kaip išvengti telefono baterijos gedimų?

Norint išvengti telefono baterijos gedimų ir užtikrinti gerą įrenginio veikimą, rekomenduojama laikytis keleto paprastų patarimų, pvz., neleisti baterijai išsikrauti iki galo, vengti perkaitimo, naudoti originalius įkroviklį ir laidą, nenaudoti telefoną per daug intensyviai, t.y., nežaisti žaidimų ir nevykdyti sudėtingų užduočių ilgą laiką.

Taip pat reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės poveikio. Laikantis šių patarimų, galima gerokai padidinti telefono baterijos gyvavimo laiką ir išvengti baterijos gedimų.

Baterijos keitimo poreikis gali priklausyti nuo konkretaus telefono modelio, naudojimo intensyvumo ir kitų faktorių. Tačiau yra keli telefonų modeliai, kuriems baterija keičiama dažniau.

Vienas iš pavyzdžių yra senesni iPhone modeliai, tokie kaip iPhone 6, iPhone 6S, iPhone SE ir kai kurie naujesni iPhone modeliai (pvz., iPhone 7 ir iPhone 8), kurių baterijos galios trūkumas yra dažnai nurodomas kaip pagrindinė gedimo priežastis. Taip pat daugelis senesnių Android telefono modelių, tokie kaip Samsung Galaxy S7 ir S8, irgi gali patirti baterijos problemų.

Reikia pažymėti, kad baterijos keitimo poreikis nėra vien tik senesnių ar pigesnių telefonų modelių problema. Net ir naujesnių ir brangesnių modelių baterijos taip pat gali prarasti savo talpą ir sukelti veikimo problemų po kelių metų intensyvaus naudojimo.

Todėl, jei turite bet kokį telefono modelį ir pastebite, kad jo baterijos gyvavimo laikas trumpėja arba įrenginys pradeda blogai veikti, geriausia pasikonsultuoti su telefonų taisyklos specialistais ir patikrinti, ar baterijos keitimas jau yra rekomenduojamas.

Telefono baterijos keitimo kaina Vilniuje

Baterijos keitimo kaina gali skirtis priklausomai nuo telefono modelio, gamintojo ir baterijos tipo.

EFIX telefonų taisyklos svetainėje nurodomos kainos skirtingiems telefono modeliams. Tačiau reikia pažymėti, kad tai yra tik orientacinės kainos ir jos gali skirtis priklausomai nuo to, kiek darbuotojams užtruks keisti bateriją ir ar reikės pakeisti ir kitas telefono dalis. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad baterijos keitimo paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo to, ar naudojama originali baterija ar ne.

Todėl, geriausia susisiekti su EFIX telefonų taisyklos specialistais ir paprašyti patikslinti baterijos keitimo kainą, kad pasirinktumėte jums tinkamiausią variantą.