Šis klausimas domina tuos, kurie sugadino ar sudaužė savo telefono ekraną, ir nori pataisyti gedimą sumažindami remonto išlaidas. Čia galimi keli sprendimai, atitinkamai skiriasi ir telefono remonto paslaugų kaina. Norėdami nustatyti remonto tipą, turėtumėte žinoti, kuo skiriasi originalus ekrano modulis ir jo kopija.

Originalaus ekrano modulio ir jo kopijos ypatybės

Ekrano modulis yra detalių rinkinys, kurį sudaro pats ekranas (matrica), jutiklinis ekranas, apsauginis stiklas ir plastikinis rėmas. Modulis yra surinktas, todėl atliekamas pilnas jo pakeitimas net ir tuo atveju, kai išdaužtas tik stiklas. Originalius modulius gamina telefonų gamintojai iš savo originalių dalių, tuo tarpu jų kopijos daromos trečiųjų šalių gamyklose Kinijoje, naudojant jų pačių gaminamas atsargines dalis.

Ekrano modulio kopijos

Kalbant apie privalumus, kopijos pranašumas yra tik maža kaina. Visų pirma, neoriginali matrica neleidžia atkurti visų spalvų spektro, kurį turi originalas, ji gali turėti prastesnį ryškumą ir kontrastą. Nors šiuolaikiniai Kinijos gamintojai išmoko gaminti gerus padirbinius, jie vis tiek nepalyginami su originalais. Vienas ar keli parametrai gali būti prastesni, ir tai nebėra originalus ekrano modulis, o jo kopija, vadinama AAA arba AAA+.

Kalbant apie jutiklinį ekraną, reaguojantį į prisilietimą, per kurį valdomas telefonas – jis gali būti ant pačios matricos ar stiklo. Stiklinis jutiklinis ekranas nustoja veikti, kai stiklas deformuojasi. Skirtingai nuo originalo, kopijose yra jutiklinio ekrano tinklelis, tačiau tai neturi įtakos bendrai vaizdo kokybei. Taip pat kopijos dažnai aprūpintos nesukietėjusiais apsauginiais stiklais, be specialios dangos, kuri sumažina jų stiprumą ir neleidžia greitai pašalinti teršalų.

Originalus ekrano modulis

Originalūs ekrano moduliai vadinasi Orig arba Orig Ref, jie pagaminti toje pačioje Kinijoje, tačiau naudojant originalias retina-matricas ir jutiklinius ekranus. Toliau pridedamas grūdintas, riebalus atstumiantis stiklas, uždedami rėmeliai. Prieš parduodant tokius modulius patikrinama jų kokybė.

Privalumai:

  • Aukšta vaizdo kokybė;
  • Didelis stiprumas;
  • Kokybiška konstrukcija.

Originalaus ekrano ir kopijos ryškumo palyginimas

Trumpai tariant, originaliame ekrane spalvos visada yra labiau prisotintos, nėra mėlyno atspalvio.

Bet kokiu atveju originalus ekrano modulis bus geriausias pasirinkimas, tačiau yra keletas niuansų, į kuriuos atsižvelgiant ekspertai gali rekomenduoti kopiją.

Kokiais atvejais verta įdiegti kopiją:

  • Jei savininkas nėra įnoringas dėl kai kurių netikslumų ir vaizdo kokybės;
  • Jeigu žmogus nori sutaupyti remontui.

Tik šie niuansai gali priversti savininką įdiegti ekrano modulio kopiją. Priešingu atveju, jei jums svarbi vaizdo kokybė ir ketinate gan ilgai naudoti savo telefoną, nerekomenduojama diegti kopijų, nes vėliau palyginsite seną ekraną su nauju, kuris aiškiai nuvils jūsų lūkesčius.

Ekspertai rekomenduoja įdiegti originalius ekrano modulius, nes jų pranašumai yra akivaizdūs. Kalbant apie kainą, ji tikrai didesnė nei kopijų. Tačiau sumokėję šiek tiek daugiau, gausite patvarų, kokybišką įrenginį, kuris po pirmojo kritimo nesuges, kaip kopija.

Bet kokiu atveju mūsų telefono taisykla Vilniuje primygtinai rekomenduoja ekrano netaisyti namuose ar savo rankomis, o pasitikėti profesionalais.