Žvelgiant į ateitį…
2019 m. išmaniųjų telefonų rinkos vertė siekė 714,96 mlrd. JAV dolerių ir prognozuojama, kad iki 2025 m. ji viršys 1351,8 mlrd. JAV dolerių, o prognozuojamu 2020–2025 m. laikotarpiu padidės 11,2 proc. Ženklų išmaniųjų telefonų pardavimų padidėjimą jau daugelį metų skatina išaugusios vartotojų išlaidos įvairiuose regionuose. Tačiau, nepaisant intensyvaus skverbimosi lygio, rinkos augimas nesikeičia arba keičiasi labai neženkliai.
Pavyzdžiui, 91 proc. namų ūkių JAV skirtingų kainų kategorijų išmanieji telefonai aprūpinti svarbiausiomis funkcijomis. Išmaniųjų telefonų tiekimas sumažėjo dėl COVID–19 protrūkio, nes šalys vis dar kovoja su pandemija. Remiantis tyrimo duomenimis, per metus išmaniųjų telefonų vienetų siuntų skaičius sumažėjo 15,7 % – nuo 331,8 mln. 2019 m. II ketv. iki 279,7 mln. 2020 m. II ketv.
IDC prognozuojamas augimas – 2020 m. į pasaulinę išmaniųjų telefonų rinką iš viso pateks 1,34 mlrd. vienetų, t. y. 2,3 proc. mažiau nei 2019 m., kai buvo pristatyta 1,37 mlrd. vienetų. 2024–aisiais, paskutiniaisiais mūsų prognozuojamo laikotarpio metais, tiekimai pasieks 1,51 mlrd. vienetų, o tai lems 2,0 proc. metinį augimo tempą.
„Atsižvelgiant į ankstesnę mūsų prognozę, nebuvo tikėtasi, kad COVID–19 paveiks tiekimo grandinę, kuri privertė sumažinti 2020 m. 1 pusmečio siuntų skaičių“, – sakė Anthony Scarsella, „IDC Worldwide Quarterly Smartphone Tracker“ tyrimų vadovas. „Tikėtina, kad dar kelias savaites, jei ne mėnesius, logistika, darbo jėga ir transportas išliks paveikti viruso. Todėl COVID–19 jau pradėjo formuoti išmaniųjų telefonų rinką, nes pirmąjį pusmetį siuntos labai sumažės, o vėliau, jei virusą pavyks suvaldyti, bus bandoma atkurti 2–ąjį 2020 m. pusmetį.“
Poreikiai ir reikalavimai ekrano apsaugoms
Šaltinis: https://www.statista.com/statistics/684294/global-smartphone-shipments-by-screen-size/
Ekrano apsaugų poreikis visada augo ir augs. Žmonės rūpinasi savo išmaniųjų telefonų saugumu nuo galimų pažeidimų, atsirandančių dėl didelio smūgio krentant ir įbrėžiant ekraną. Tai savo ruožtu teigiamai paveiks ekrano apsaugos priemonių paklausą.
Ekrano apsauga yra neatsiejama išmaniojo telefono pirkimo ciklo dalis. Aukšta išmaniųjų telefonų kaina ir ekrano sugadinimo rizika sudarė sąlygas išaugusiam ekrano apsaugų pardavimui. Tikimasi, kad ekrano apsaugų paklausa stulbinamai augs dėl didėjančio siuntų skaičiaus, kurį skatina e. prekybos pramonė. Tikimasi, kad dėl didėjančios naudotų išmaniųjų telefonų paklausos didės ir ekrano apsaugų paklausa. Tikimasi, kad išmaniųjų telefonų ekrano apsaugų rinkos augimą skatins vis daugiau gaminių dizaino naujovių, pavyzdžiui, 2,5D ir 3D ekrano apsaugų, kurios pagerina naudotojo patirtį, pristatymas.
Šaltinis: https://www.statista.com/statistics/994802/worldwide-smartphone-display-shipment-share-by-shape/
Ekrano apsaugų alternatyvos: ekrano keitimas
Telefono ekranas gali būti apsaugotas nuo sudaužymo, tačiau yra keletas kitų būdų, kaip sumažinti žalą telefono ekranui, kai jį netyčia numetate. Vienas iš jų, kurį dažniausiai naudoja visi, yra ekrano stiklo naudojimas. Kiti klientų naudojami būdai apsaugoti savo išmaniuosius telefonus: naudoti „Bumper“ dėklą, „Pop Socket‘us“, telefono laikiklį automobilyje ar apvalkalą ant telefono, kad jis būtų papildomai sukibęs.
„Bumper“ dėklas
Tobulėjant technologijoms, beveik kiekvienam didžiųjų telefonų gamintojų modeliui kelios įmonės pasiūlė galingus ir patvarius „bumper“ dėklus. Taip yra dėl išaugusio išmaniojų telefonų „bumper“ dėklų poreikio ir paklausos. Paprastai rinkoje prieinami dviejų tipų dėklai. Vienas iš jų – madingas ir ryškus. Šie dėklai yra pakankamai stiprūs tik tam, kad apsaugotų telefoną nuo nedidelių įbrėžimų ir vargiai gali sušvelninti žalą, atsiradusią dėl stipraus kritimo. Kiti – ne tokie išvaizdūs, tačiau pasižymi tvirta konstrukcija. Nors ir prideda keletą gramų svorio jūsų telefonui, tačiau numetus įrenginį iš gana solidaus aukščio, jie sugeria kritimą. Kritimo smūgį sugeria storos guminės briaunos, kurios apgaubia telefono kraštus.
Pagrindinis bamperio dėklo trūkumas yra tas, kad dėklams pagaminti gali būti naudojamos prastos kokybės medžiagos, todėl nesi užtikrintas gaminio kokybe. Be to, jis prideda svorio pačiam įrenginiui.
„Pop Socket‘ai“
„Pop Socket‘ai“ – tai plastikiniai įtaisai, tvirtinami prie telefono nugarėlės. Jie turi apvalų pagrindą, stilingą diską ir lankstų kotelį. Prie telefono pritvirtintą „pop socket‘ą“ galite suimti vienu arba dviem pirštais ir iš karto pajusti geresnį sukibimą ir tai, jog telefonas geriau laikosi rankoje. „Pop Socket“ naudojimo privalumas yra tas, kad patogiai dirbti telefonu galite naudojantis tik viena ranka. Taigi, jei esate tas, kuriam sunku naudotis telefonu viena ranka ir kuriam norint tinkamai valdyti telefoną reikia naudotis dviejomis rankomis, „Pop Socket‘ai“ tikrai rekomenduojami jums. Daugiau nei apsauga, jie naudojami kaip mados koncepcija.
Plėvelė papildomam sukibimui
Vienas paprasčiausių būdų padidinti telefono sukibimą su paviršiumi – užsidėti ant telefono plėvelę. Tai dar vienas ekonomiškas sprendimas, kuris gali išsaugoti telefono ekraną ir išvengti papildomų išlaidų, susidariusių sugadinto ekrano taisymui. Kartais nepavyksta pateisinti klientų lūkesčių, t. y. apsaugoti ekraną nuo pažeidimų. Stiprūs kritimai galiausiai gali sugadinti telefoną, nepaisant plėvelės.
Šaltinis: https://www.statista.com/statistics/1034641/smartphone-display-shipments-by-technology-worldwide/
Automobilinis telefono laikiklis
Navigacija, trumpųjų žinučių rašymas ar dalyvavimas skambučiuose gali būti priežastis, dėl kurios telefonas naudojamas automobilyje. Įstatymai draudžia naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant automobilį. Naudodami automobilinį telefono laikiklį galėsite naudotis telefonu neprarandant galimybės jį naudoti navigacijos, muzikos klausymo ir kitais tikslais. Tai dar vienas perspektyvus sprendimas, leidžiantis sumažinti telefono kritimo ir ekrano įtrūkimo galimybę. Daugelyje šalių tokių įtaisų naudojimas vertinamas neigiamai. Nors gaminys siūlo vairuoti be rūpesčių, jis lemia nesveiką vairavimo praktiką.
Ekrano apsauga: faktai ir skaičiai
Šiuo metu gyvename pažangiausiame mokslo ir technologijų amžiuje. Vis dėlto nedūžtantis išmanusis telefonas – tik svajonė. Naujausios ataskaitos duomenimis, praėjusiais metais britai išleido daugiau kaip 680 mln. svarų sterlingų vien tam, kad sutaisytų savo telefonų ekranus. Atlikus 2 000 mobiliųjų telefonų naudotojų apklausą nustatyta, kad 53 proc. jų vien tik tam, kad pataisytų savo telefonus, pernai išleido apie 30 svarų sterlingų ar daugiau. Šie skaičiai gali sudaryti didžiulę galutinę sumą, nes vien Jungtinėje Karalystėje yra apie 42,7 mln. mobiliųjų telefonų naudotojų.
Daugiau nei trečdalis mobiliųjų telefonų naudotojų šiuo metu naudojasi sudaužytais, sugadintais ar sulūžusiais telefonais, rodo tyrimas apie telefonų remonto rinką Jungtinėje Karalystėje. Be to, per pastaruosius trejus metus daugiau nei pusė išmaniųjų telefonų naudotojų sugadino arba visiškai sudaužė savo telefonus.
Didžiosios Britanijos telefonų priedų bendrovė „Mous“ atliko tyrimą, kurios metu jie išklausė keletos klientų pasakojimų apie tai kaip jiems pavyko sudaužyti savo telefonų ekranus, teigia vienas iš kompanijos įkūrėjų – Jams Griffith.
Daugelis mobiliųjų telefonų naudotojų savo telefoną numeta bent kartą, o kai kurie net daugiau nei gali suskaičiuoti. Telefono kritimo priežastys gali skirtis taip pat dažnai kaip ir keičiasi klientai, kurie juos neša taisyti. Skilę ekranai, sugadinti korpusai ar pažeistos kameros – vienos iš kritimo pasekmių, nesvarbu, ar telefonas nukrito ant betono, žolės ar grindų.
Kitas tyrimas parodė, kad naktinių išgertuvių metu įvyksta ketvirtadalis visų sudaužymų – tai rodo, kaip stipriai siejasi alkoholio vartojimas ir telefonų naudojimas. Sunkaus apsvaigimo nuo alkoholio, šokių (energingų šokių su telefonu negilioje kišenėje) ar pozavimo nuotraukoms derinys taip pat lemia telefonų kritimą.
Kita pagrindinė atsitiktinio telefono sužalojimo priežastis – asmenukės darymas. Vienas iš penkių nelaimingų atsitikimų su išmaniuoju telefonu įvyksta šios įprastos procedūros metu, dėl kurios sudaužomi ekranai, skyla galiniai dangteliai ar netgi pažeidžiamos pagrindinės plokštės.
Dar viena pagrindinė telefono pažeidimo priežastis – įrenginio nuleidimas į tualetą, ko tikriausiai ir tikėjotės. Tyrimas parodė, kad numetę jį į tualetą 10 proc. naudotojų sugadina savo išmanųjį telefoną, nes net patys atspariausi vandeniui telefonai negali atlaikyti visiško panardinimo į vandenį (ypač ilgam laikui).
Tais laikais, kai rinkoje karaliavo „Nokia“ prietaisai, kurie pasižymėjo žymiai didesniu atsparumu fiziniams poveikiams, sugadinti telefonai nebuvo toks dažnas reiškinys. Dabar išmaniųjų telefonų ekranai dažniausiai gaminami iš stiklo arba plastiko, todėl jie yra daug jautresni smūgiams. Todėl labai svarbu imtis atsargumo priemonių ir apdrausti savo įrenginį.
Šaltinis: https://www.statista.com/statistics/959492/us-top-common-smartphone-damage-cause/
Ekrano apsauginiai stiklai: išmaniųjų telefonų skydai
Ekrano apsaugos priemonės gaminamos iš plastiko, pavyzdžiui, polietileno tereftalato (PET) arba poliuretano termoplasto (TPU), arba iš grūdinto laminuoto stiklo, identiško originaliam sistemos, kurios ekranui jos skirtos apsaugoti, ekranui.
Plastikinės ekrano apsaugos priemonės kainuoja pigiau nei stiklinės ir yra plonesnės bei patvaresnės (maždaug 0,1 mm (0,004 col.) storio, palyginti su 0,3–0,5 mm (0,012–0,020 col.) storio stiklinėmis). Už tą pačią kainą stiklas atsparesnis įbrėžimams nei plastikas ir labiau primena įrenginio ekraną, nors aukštesnės kokybės plastikinės apsaugos priemonės kokybiškesnės už pigiausias grūdinto stiklo versijas, nes stiklas gali sudužti arba įtrūkti esant pakankamai smūgio jėgai.
Dėl įvairių faktorių aukštos kokybės grūdintas stiklas yra viena geriausių ekrano apsaugų: gerai praleidžia šviesą, ekranas matomas ryškiai, antirefleksinis ir mažina atspindžius. Dažniausiai grūdintas stiklas yra tokios pat išvaizdos ir pojūčio, kaip ir jūsų mobiliojo telefono ekranas, todėl net nepastebėsite, jog jis uždėtas.
© 2023, MB „ELEKTRONIKOS TAISYKLA“, visos teisės saugomos. Bet koks šio straipsnio kopijavimas, platinimas ar republikavimas be rašytinio MB „ELEKTRONIKOS TAISYKLA“ sutikimo, yra draudžiamas.